Zuzana Szabová

ručne šité šperky

Košice


Som vyštudovaná veterinárna lekárka, ale láska k móde ma odviala niekam inam. Vždy som túžila mať veľké náušnice, ktoré ma ale nebudú nijako obmedzovať. Všetky výrazné kúsky boli pre mňa ťažké a pôsobili na mne veľmi masívne. Preto som si chcela vyrobiť vlastné.

Výrobe šperkov sa venujem od roku 2015. Postupne ako samouk som si prešla jednotlivé techniky ručného šitia šperkov. Stále som hľadala tú pravú, ktorá by mi umožnila vytvoriť veľké náušnice, ktoré ale zostanú ľahké a príjemné na nosenie.

Založila som svoju vlastnú značku ručne šitých šperkov. Značku, ktorá nesie moje meno a posolstvo "Byť originálna a dopriať sama sebe niečo výnimočné".

Moje šperky sú určené pre všetky ženy, ktoré si vážia samu seba. Ženy, ktoré uprednostňujú kvalitu materiálu a výnimočnosť šperku bez nutnosti kompromisov. 

Používam len najkvalitnejšie a zároveň najmenšie japonské korálky, ktoré sa vyznačujú tvarovou presnosťou. Na šitie používam špeciálnu niť, ktorá je určená presne pre túto techniku šitia. Okrem toho všívam do šperkov Swarovski kryštály, prírodné polodrahokamy, prírodné minerály a riečne perly. Ako kovové komponenty používam výlučne striebro, ktoré je veľmi šetrné k pokožke. Každý model sama navrhnem aj ušijem. Celý proces od návrhu až po výrobu jedného modelu trvá aj niekoľko dní až týždňov. Najnáročnejšie je práve to, aby bol model navrhnutý tak, aby každá korálka presne zapadla na svoje miesto a tak vytvorila jedinečnú súhru stoviek až tisícok kusov.

Šperky sú vyrábané v limitovaným počtoch a ako tzv. "statement" kúsky - jediné kusy ako napríklad náušnice Sofia so 194 kusmi Swarovski kryštálov. Čiže iba jediná dáma sa stane ich hrdou majiteľkou.

 Spolupracujem s módnou značkou Dyona, s ktorou sme zrealizovali už niekoľko spoločných fotení. Fotky s mojimi šperkami boli súčasťou júlového vydania francúzskeho časopisu MALVIE. Taktiež som mala možnosť odprezentovať svoju tvorbu na vlastnej módnej prehliadke v rámci podujatia Spirit fashion meets art 2021, ktoré sa uskutočnilo v jedinečnom prostredí na Hlavnej ulici v Košiciach pri Dóme Sv. Alžbety. Na tomto podujatí sa predstavili najznámejšie osobnosti z Košíc v oblasti módy. Rozhovor so mnou a mojej značke nájdete aj v internetovom časopise TOP-FASHON.sk


MOJE PRÁCEKONTAKT

info@zuzanaszabova.com

www.zuzanaszabova.com